Projekt ZÁŽITKOVÁ ZAHRADA je spolufinancován Evropskou unií. 19.2.1. podpora provádění operací v rámci komunitně vedeného místního rozvoje

Vybudováním podnětného edukačního prostředí v prostoru školní zahrady bude umožněno vzdělávání dětí formou prožitkového učení s využitím metod a prvků badatelské a terénní formy výuky, které povede k trvalému uchování poznatků, důležitých pro kvalitní a zdravý život. Stávající zahrada se změní v inspirativní prostor, umožňující stimulaci smyslového vnímání. Díky novým prvkům (pozorovatelna hmyzu, pozorovací panel: „Co se děje pod zemí“, 1 zahradnický stůl, 2 edukační stojany do země /včetně mnoha náplní s tematickým okruhem, 2 edukační stojany do zdi /včetně mnoha náplní s tematickým okruhem/, vjemový chodník, venkovní xylofon, metalofon) na školní zahradě mateřské školy se děti naučí pozorovat přírodu jinýma očima a vnímat ji všemi smysly.

Pestré, předmětné a rozmanité podněty podporují celostní vývoj dítěte v každém jeho věku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *