Šel zahradník do zahrady…

Děti se v týdnu od 2. 10. do 6. 10. 2023 učily poznávat a pojmenovávat ovoce, které ochutnávaly a poznávaly všemi smysly. Naučily se několik říkanek a písniček o jablíčkách, hruškách. Ovoce třídily podle barev, tvarů nebo ho naopak po slepu poznávaly podle chuti. Zajímavé pro ně, bylo rozkrajování jablíček i hrušek a následně jejich barvení + otiskování do stromu Jabloně či Hrušně, který si namalovaly. Velkým dílem bylo také vytváření ovoce z kaštanů v prostoru. Pohybové hry Na kompot a Na sadaře děti rozveselily.  Při hře Na obchod si rozvíjely početní dovednosti a představivost.  Děti si upevnily povědomí, že ovoce má v sobě hodně vitamínů a proto je pro naše zdraví velmi prospěšné. Nejvíce je však zaujalo krájet ovoce a vyrábět s kamarády z Myšek vynikající ovocný kompot, na kterém si ohromně pochutnaly. V tomto týdnu jsme si společně užili spoustu legrace…