Návštěva ZŠ Jesenická

Děti se v rámci dne opravdu nenudily. Zacvičily si „Včelí rozcvičku“.  Ve školní cvičné „Medové kuchyňce“ plnily různé úkoly např. skládačku, pexeso a PL. Postupně se seznamovaly se základními údaji o včelách, jejich užitečností pro přírodu, stavbou těla, životem. Nechyběla ani dramatická dílna, kde si mohly vyzkoušet roli včelky královny, strážkyně nebo létavky. Ve Včelí laboratoři se ponořily do tajů mikrosvěta. Pomocí mikroskopů pozorovaly jednotlivé části těla včely. U včelaře Filípka ochutnaly nejen jeho vlastní med, ale dozvěděly se další zajímavosti ze života včel a práce včelaře. V závěru celého dne si vytvořily vlastní svíčku ze včelího vosku a papírovou včelku. Sladkou odměnou byla také medová svačinka a následně vyprávěná pohádka Medvídek PÚ a medonosný strom v relaxační místnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *