3. TŘÍDA ,,KOŤÁTKA" děti 2 - 4 leté

Motto třídy: „vše pro dětský úsměv"

Naše kočka strakatá,

měla čtyři koťata,

jedno mourek, druhé bílé,

třetí černé roztomilé,

a to čtvrté strakaté,

po mamince okaté.

Do třetí třídy "Koťátka" dochází 24 dětí. Paní učitelky Jarmila Hofmannová, Jiřina Holušová a chůva Diana Jendrišáková rozvíjí a doplňují znalosti i dovednosti dětí, snaží se zdokonalovat sebeobsluhu, orientaci v prostoru i samostatnost při plnění jednotlivých úkolů. Činnost pro zaujetí dětí připravují obě paní učitelky s ohledem k jejich individuálním schopnostem. Třída je zaměřena na všeobecné dovednosti ve všech oblastech. Snaží se rozvíjet kladné vztahy k dospělým, ke svému okolí i mezi dětmi navzájem. Plánují a promýšlí dětem veškeré aktivity. Vytváří příjemné a klidné prostředí, ve kterém se děti cítí dobře. Třída a herna je prostorná, světlá a vzdušná, esteticky vyzdobená. Učitelky využily velké prostory k vytvoření hracích koutků /center/ i míst pro soukromí dětí. Dostatečný prostor mají děti i k pohybové aktivitě. Třída je z části využívána  také jako jídelna. Hračky různého druhu, pomůcky, materiály, náčiní i doplňky jsou umístěny tak, aby je děti mohly samostatně využívat. V lehárně jsou pohodlná dřevěná lehátka. Šatna je vyzdobena krásnými výkresy a výrobky vašich dětí.